Bozkurt Fun Club Hoş Geldiniz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bozkurt Fun Club Hoş Geldiniz

Bozkurt Fun Club & %100 Eğlence Merkezi

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Baslangıcta Ozellik Ekleme//ResimLi// [Oto Toplama Ve ex 2 Katına Cıkarmak]
Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Icon_minitimeÇarş. Nis. 04, 2012 5:39 pm tarafından mustafadm

» Metin2 Multihack 3.2 ( Şubat 2011 ) Hile
Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Icon_minitimeC.tesi Haz. 11, 2011 2:14 pm tarafından bars131

» Mod VE ADMİN BAKARMISN
Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Icon_minitimeÇarş. Mart 30, 2011 11:57 pm tarafından onlyn_gny

» ayışığı sandıgı ve 5 gen dropları nasıl acılır.
Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Icon_minitimePaz Mart 27, 2011 3:05 pm tarafından mustafask

» bestasenamt2
Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Icon_minitimeCuma Mart 25, 2011 6:22 am tarafından mustafask

» SkillHacK AnLaTıM [Videolu]
Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Icon_minitimePaz Mart 20, 2011 6:58 pm tarafından onlyn_gny

» Yep Yeni Ban PaneLi %100 Çalışıyor ve %100 Rahat Kullanıma açık !
Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Icon_minitimeC.tesi Mart 19, 2011 12:49 am tarafından ``|-SaqoLeRa-|``

» Xammpla Panel Sitesi Yapma
Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Icon_minitimeCuma Mart 18, 2011 9:44 pm tarafından mustafask

» HayaLMt2-Turkmmocu Gm Alımı Şartları
Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Icon_minitimePerş. Mart 17, 2011 10:53 pm tarafından elif4545

En iyi yollayıcılar
onlyn_gny
Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Vote_lcapVerilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Voting_barVerilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Vote_rcap 
[GA]SnkyEyes
Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Vote_lcapVerilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Voting_barVerilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Vote_rcap 
ßyScary
aykan761
mustafask
ByDogukan
serseri18h
elif4545
OsCaR
jerry28
Uyarı

Kulanıcı KP AnaSayfa
Untitled Document
Similar topics
Bozkurt Fun Club Sayfası
Sayfayı FaceBook'ta Paylaş

Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım

4 posters
YazarMesaj
onlyn_gny
Serseri

Serseri
onlyn_gny

<i><u><b>Mesaj Sayısı</i></u></b> Mesaj Sayısı : 139

<i><u><b>Kayıt tarihi</i></u></b> Kayıt tarihi : 08/10/10

<i><u><b>Yaş</i></u></b> Yaş : 31

<i><u><b>Nerden</i></u></b> Nerden : Ankara

Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Empty
MesajKonu: Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım    Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Icon_minitimeC.tesi Ekim 09, 2010 2:34 pm

Merhaba

Smdi size İlk önce trojan nedir onu aciklicam .Özellikle metin2oynarken Artık Botlar geldi ve Trojan bulasıyor uyarım.
Trojan, bilgisayarınıza sizin bilginiz olmadan yerleşen, içerdiği tehlikeli kodlar sayesinde sisteminizi herhangi bir bilgisayar aracılığı ile (ağ ya da internet) kontrol etmek isteyen kişilere açık hale getiren tehlikeli programlardır. Genellikle bilgisayarınıza yerleştiklerinde kontrol edici program bulunduran herkese açık hale getirirler. Bazı özel trojanlar ise sadece bunu sizin bilgisayarınıza bir şekilde yükleyen kişilere açıktırlar. Bu programlar sayesinde casus kişiler siteminiz üzerinde herhangi bir kontrolü yerine getirebilecek durumda olurlar. Bu, sizin bilgisayarınızdan anlık görüntüler almaktan klavye farenizi kontrol etmeye, isteğiniz dışında CD sürücüsünün veya bilgisayarınızın açılıp kapanmasına neden olmaya kadar varabilir.
Trojanlar bu işlemi sisteminize yerleştikten sonra açtıkları bir port aracılığı ile gerçekleştirdiklerinden, dial-up modem kullanıcıları değişken IP numaraları sayesinde diğer bağlantı türlerine göre daha az risk altındadırlar. Ancak yine de port taraması yapan bir kişi sisteminizdeki bu açık portu keşfettiğinde bilgisayarınızı kontrol altına alması bir an meselesidir.
Sisteminize çeşitli yollardan sızabilirler. Bu sisteminize direkt olarak saldıran bir kişi, ağdaki herhangi biri sayesinde olabileceği gibi açtığınız güvenli olmayan bir e-mail sayesinde de olabilir.
Bazı durumlarda ise bu tehlikeli programlar sizin bilgisayarınızı ele geçirmek amacı taşıyan keişilerce yazılan diğer programların içine yerleştirilerek de bulaşabilirler. Bunlara genellikle "arkakapı" lar denmektedir.
örnek olarak keyloggerleri de verebiliriz.ama aynı işlevleri görmezler.Çünkü keylogger klavye tuslarınızı mail ile belirlenen dakikalarda gönderebilirler.(Kaynak: Wikipedia)

Trojan'ı nasıl fark edebilirim.

İlk önce şunu belirteyim ; eğer internetten dosya download etmiyorsanız , chatte herhangi birisinden dosya almıyorsanız ve bilmediğiniz disketlerden veya cdlerden bir şeyler yüklemiyorsanız bilgisayarınıza trojan kesinlikle yoktur sizde. Yani programlarınızı veya oyunlarınızı dergi cdlerinden veya güvenilir yerlerden kuruyorsanız kesinlikle yoktur. Ama eğer siz nette önünüze gelen siteden ve önünüze gelen disket/cd den program vs.. yüklüyorsanız büyük ihtimalle pc nizde trojan virüs vs.. vardır.

Kesinlikle korkulacak bir şey yok. Az sonra kurtulacağız

İlk önce makinemizde trojan var mı yok mu onu kontrol edelim;

· İlk önce şunu bir düşünün. Bilgisayarınızda sizin isteminiz dışında herhangi bir şeyler oluyor mu.(cd sürücünüz kendiliğinden açılıp kapanıyor mu,ekran koruyucunuz değişiyor mu,duvar kağıdınız kendiliğinden değişiyor mu vs.. )

· Eğer yukarıdaki olaylar oluyorsa birisi sizi oynatıyor olabilir .O zaman şimdi bakalım pc mizde trojan varmı? Başlat / Bul / Dosyalar ve Klasörler yolunu izleyin ve açılan pencerede Ad kutucuğuna *.exe yazın ve entere basın. Şimdi pcmizde ne kadar exe uzantılı dosya varsa görüyoruz. Tabi trojanda exe uzantılı olduğu için onu da göreceğiz. Peki dosyanın trojan olup olmadığını nasıl anlayacaksınız. Şöyle;Meşale resimli bir simge varsa bu NetBus denen programın simgesidir. Birde boş bir exe dosyası olabilir yani simgesiz bir exe . Buda Bo trojanının dosyasıdır.

Özellikle Bilmediğiniz Linkleri upload etmeyiniz Ve bnm tavsiyem Advandec System Care kullanın Cok işe yariyor.
Size Türkce linkini verim :http://www.ircpaylasim.com/advanced-systemcare-pro-3-6-0-712-sade-gamebooster-t27308.html?s=19857cf98db92e45fea0e703da6a6494& Bu siteden üye olun ve indirin bence

Advandec system careyi indirin istediğiniz şeyi yükleyin direk çöp dosya temizleme, Virüsleri kaldir fln var ama trojan yapişiir onu temizlemek icin

· Şimdi pc mizde trojan olduğuna kesin kanaat ettirdik ve bunlardan kurtulmak istiyoruz tabiki. Şimdi demin yaptığımız aramada bulduğumuz trojanları ilk önce bir silelim(shift+del).

· Sonrada trojanların genelde kendilerini kopyaladıkları yer olan başlangıca bakacağız. Başlat / Ayarlar / Görev Çubuğu / Başlat Menüsü Programları / Gelişmiş bölümüne gireceğiz. Buradan Başlangıç klasörüne bakıyoruz ve burada meşale veya şüphelendiğimiz dosyaları silelim.

· Şimdi ise Başlat / Çalıştır a geliyoruz ve Regedit yazıyoruz sonra enterledikten sonra bir pencere çıkacak karşımıza. Bu pencereden Düzen menüsünden Bul u seçiyoruz ve Anahtar,Veriler,Değerler kutucuklarını işaretliyoruz. Aranan kısmına patch.exe yazıyoruz sonra enter e basıp sonucu bekliyoruz. Eğer patch.exe dosyası var ise aramada gözükecektir. Bulunan patch.exe yi silip tüm patch.exe ler bitene kadar arama işlemini sürdürüyoruz.

· Şimdide Başlat / Çalıştır a sysedit yazıyoruz ve açılan pencereciklerin hepsine bakıyoruz.Patch.exe ile alakalı olan tüm satırları siliyoruz. Yalnız dikkat edin yanlış bir şeyler silmeyin.

Şu ana kadar yaptıklarımız sayesinde bir nebze olsun güvendeyiz demektir. Ama hala tam olarak trojanlardan kurtulmuş sayılmazsınız. Onun için trojanları tanıyabilen bir anti-virüs yazılımı edinin. Ayrıca Cleaner isimli bir program vasıtası ile de trojanların kökünü kurutabilirsiniz.

BO(Back Orifice)

Şu ana kadar daha çok NetBus trojanına yönelik bilgiler verdik. Bo da NetBus kadar hatta belki daha da tehlikeli bir trojan. Kullanım açısından da oldukça yaygın olan bu trojandanda kurtulmak çok kolay. Fakat kurtulmayı anlatmadan önce bir şeyi hatırlatmak istiyorum. Internette kesinlikle kimseden ama kimseden exe ini uzantılı dosya almayın(babanızdan bile).Belki dosya aldığınız kişiden normal bir dosya alacak olabilirsiniz. Ama dosya aldığınız kişinin bilgisayarında bo veya başka bir trojan varsa size de kesinlikle bulaşacaktır. Tabi bunun yanında size trojanı kasıtlı yollayanlarda çıkabilir. Tüm bunlardan başından kurtulmak için hiç kimseden kesinlikle dosya almayın. Hem artık meşhur programların hemen hepsi dergi cd leri ile bizlere ulaşıyor. Bunun yanında programları güvenilir sitelerden de download edebilirsiniz ..

Bo trojanı ilk başta kendisini C:\Windows\System klasörüne kopyalar.(Burada şunu diyeyim C:\Windows\System bu klasörün içerisindeki Explorer.exe kesinlikle trojandır. Bu dosyayı kesinlikle silin ve şuna dikkat edin:\Windows un içindekini silmeyin asla. bir daha yazıyorum karıştırmayın C:\Windows\System bu klasörün içerisindeki Explorer.exe trojan )

Bo HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Mi crosoft\Windows\CurrentVersion \RunServices altına bir kayır anahtarı oluşturur(Birazdan bunlardan ayrıntılı olarak bahsedeceğim.)

Ayrıca 31337 diye yeni bir port açar

Temizleme

Başlat / Çalıştır ı açıyoruz ve regedit yazıyoruz. Karşımıza Windows Registery gelecek.( uyarı :Windows Registery ayarlarında yapacağınız yanlışlıklar windows unuzun çökmesine bile sebep olabilir. Kesinlikle benim diyeceklerimden başka bir şey yapmayın.)

HKEY_LOCAL_MACHINE \ Software \ Microsoft\Windows \ CurrentVersion \ RunServices bu yolu izleyin .Şimdi burada uzunluğu 124,928 olan bir dosya görüyorsanız eğer sisteminizde bo trojanı yüklüdür. Eğer kesin emin değilseniz bir dos ekranı açın ve netstat –an komutunu verin. Eğer 0.0.0.0.:31337 *:* diye bir satıra rastlarsanız bonun yüklü olduğuna kesin emin olabilirsiniz. Kesinlikle endişe etmeyin çünkü bo silinmesi çok kolay olan bir trojandır. Sadece BoDetect isimli bir programa ihtiyacımız olacak ..

En son onlyn_gny tarafından C.tesi Ekim 09, 2010 6:13 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
https://bozkurtfunclub.yetkin-forum.com
serseri18h
Vip Üye
Vip Üye
serseri18h

<i><u><b>Mesaj Sayısı</i></u></b> Mesaj Sayısı : 7

<i><u><b>Yaş</i></u></b> Yaş : 27

MesajKonu: Geri: Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım    Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Icon_minitimeC.tesi Ekim 09, 2010 4:41 pm

SAOL ELİNE SAGLIK ADMİNİM
ByDogukan
Vip Üye
Vip Üye
ByDogukan

<i><u><b>Mesaj Sayısı</i></u></b> Mesaj Sayısı : 9

<i><u><b>Kayıt tarihi</i></u></b> Kayıt tarihi : 10/10/10

MesajKonu: Geri: Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım    Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Icon_minitimePaz Ekim 10, 2010 12:32 am

saol lasın
ßyScary
Deneme Moderatör
Deneme Moderatör
ßyScary

<i><u><b>Mesaj Sayısı</i></u></b> Mesaj Sayısı : 13

<i><u><b>Kayıt tarihi</i></u></b> Kayıt tarihi : 10/10/10

<i><u><b>Yaş</i></u></b> Yaş : 34

<i><u><b>Nerden</i></u></b> Nerden : AnKaRa

MesajKonu: Geri: Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım    Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Icon_minitimePtsi Ekim 11, 2010 1:06 am

TşK aDmin ii KonuLara DeiğiniYosun xD lol! lol! rabbit
onlyn_gny
Serseri

Serseri
onlyn_gny

<i><u><b>Mesaj Sayısı</i></u></b> Mesaj Sayısı : 139

<i><u><b>Yaş</i></u></b> Yaş : 31

<i><u><b>Nerden</i></u></b> Nerden : Ankara

MesajKonu: Geri: Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım    Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım  Icon_minitimePtsi Ekim 11, 2010 1:08 am

Görevimiz Nedemek
https://bozkurtfunclub.yetkin-forum.com

Verilen Linklere dikkat edelim Trojan Cok cıkıyor anlatım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» SkillHacK AnLaTıM [Videolu]
» Sabit İp Server Kurulum | Videolu Anlatım.
» İstediğiniz sitenin panelini indirip editlemek RESİMLİ ANLATIM